Co to jest etykieta?

Etykieta to nazwa, którą możesz wykorzystać w aplikacji do oznaczania różnych elementów, na przykład posiłków lub składników, aby móc je lepiej zorganizować.

Etykiety możesz grupować, aby trzymać powiązane etykiety blisko siebie - dzięki temu ich dodawanie do przepisów lub wyszukiwanie podczas sortowania w widoku list będzie szybsze i wygodniejsze.

Jak dodać nową etykietę?

Aby dodać nową etykietę, musisz przejść do widoku etykiet w aplikacji wybierając odpowiednią pozycję z menu bocznego. Możesz również po prostu kliknąć w link: https://app.dieta17.pl/tag aby przejść tam bezpośrednio.

Następnie kliknij przycisk “dodaj etykietę” w prawym górnym rogu ekranu, podaj nazwę etykiety w okienku, które się pojawi a następnie kliknij przycisk “zapisz”.

Przy dodawaniu etykiety, możesz również wybrać opcjonalnie grupę, aby przypisać etykietę do konkretnej grupy etykiet. Jeśli chcesz - możesz w tym widoku od razu stworzyć nową grupę i od razu do niej przypisać nowo tworzoną etykietę. Spokojnie, jak tego nie zrobisz, zawsze możesz to zrobić później.

Przykłady wykorzystania etykiet

Rodzaje posiłków

Przykładowa grupa: typ posiłku

Przykładowe etykiety: śniadanie, obiad, kolacja

Dzięki tym etykietom, możemy bardzo szybko znaleźć w aplikacji przepis na konkretny posiłek

Lista posiłków z filtrem obiad

Bezglutenowe? Mięsne? Grupowanie posiłków

Przykładowa grupa: typ dania / rodzaj posiłku

Przykładowe etykiety: mięsne, wegetariańskie, bezglutenowe

Takie etykiety mogą nam ułatwić grupowanie przepisów ze względu na ich rodzaj. Jeśli przykładowo organizujemy obiad dla znajomych i wiemy, że część z nich jest uczulona na gluten, możemy szybko wyszukać wśród naszych przepisów tylko te, które tego glutenu nie zawierają.

Lista posiłków z filtrem bezglutenowe

Lepsze tworzenie list zakupów, czyli jak usprawnić zakupy składników spożywczych za pomocą etykiet

Przykładowa grupa: sklepy

Przykładowe etykiety: bazarek, supermarket, sklepik u Zbysia

Filtrowanie po etykietach jest możliwe także na liście zakupów. Jeśli do listy zakupów dodajesz składniki z bazy, którym wcześniej przypisałeś pewnie tagi, możesz je wykorzystać również na liście zakupów. Proponowany zestaw etykiet może służyć do oznaczenia sklepów, gdzie lubisz kupować konkretne produkty. Będąc wtedy na przykład na “bazarku” wybierasz tą etykietę na liście zakupów i widzisz tylko te rzeczy, które masz do kupienia w tym miejscu, nie przejmujesz się innymi.

Lista zakupów z filtrem bazarek